HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Flamurtari – Skenderbeu 2-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 22:36   pdfShtypEmail

Flamurtari-Skënderbeu-1-0Nje super ndeshje ne Vlore dhe ne fund Flamurtari ka festuar ndaj Skenderbeut. Shume vite pa fituar dhe serish keshtu per kampionet e vendit ne transferten vlonjate. Nje gol i shpejte i Shehaj ne pjesen e pare, nje super loje nga Flamurtari dhe me pas vjen incidenti ne tribune me goditjen e presidentit te Skenderbeut Takaj. Ndeshja u pezullua per 30 minuta dhe me nisjen e saj kampionet kane deshire per ta permbysur rezultatin dhe barazojne menjehere me Muzaken qe nuk feston ne respekt te ish skuadres se tij. Pjesa e dyte eshte me e mire per Skenderbeun qe i shkon shume prane shenimit golit te dyte ne disa raste me Pejic dhe Muzaken por Xhelilaj eshte shpetimtari i vlonjateve. Takimi luftohet shume, tifozet shajne e ofendojne sa munden dhe tensioni eshte i larte. Ne minutat e fundit te ndeshjes Flamurtari shton presionin dhe shperblehet me golin e Begaj qe ngre ne peshe stadiumin per suksesin e rradhes ndaj Skenderbeut qe i jep vlonjateve edhe kreun e tabeles pas javes se dyte.


busy
komente