HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Vllaznia – Tirana 2-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 15:26   pdfShtypEmail

vllaznia1Vllaznia ka fituar ndaj Tiranes me mjaft lehtesi ne javen e trete. Dy gola ne pjesen e pare dhe asnje rrezik nga bardheblute qe kane luajtur per 83 minuta me 10 lojtare. Nje gol i Shtubines dhe nje tjeter nga kroati Bushic i kane dhene kuqebluve fitoren e dyte rradhazi. Pasi munden Kukesin ne transferte, ja dalin edhe me Tiranen ne shtepi dhe pas javes se trete Vllaznia ka arritur ne kuoten e 6 pikeve. E gjithe ndeshja eshte percaktuar ne pjesen e pare. Kroati Gerc la bardheblute me 10 lojtare pas nje xhesti antisportiv dhe fale superioritetit numerik kuqeblute shenuan dy gola te shpejte dhe moren tre piket qe i duheshin nga ky takim.


busy
komente