HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja – Laci 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 15:44   pdfShtypEmail

lushnjaaaLushnja ka bere nje super ndeshje duke marre nje super tre pikesh ne Roza Haxhiu. Nje gol i mesfushorit te rikthyer Alban Byzhyti dhe Laci me ne fund eshte dorezuar duke pesuar humbjen e pare ne javen e trete. Lagunaret pa shume cilesi por me nje skuader qe jep shpirtin ne fushe ja kane dale te bejne detyren e shtepise duke marre piket e plota dhe tani kane gjashte tilla pas tre javeve te pare te luajtura. Goli i shenuar ne minuten e 40 eshte ruajtur me fanatizem nga Lushnja qe ka arritur te dale me koken lart nga kjo ndeshje vertete e veshtire. Laci pas kesaj humbje ka mbetur ne kuoten e 4 pikeve ndersa Lushnja ka 6 te tilla.


busy
komente