HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 28 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu – Kukesi 1-3
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 21:50   pdfShtypEmail

skenderbeu-kukesi 0Skenderbeu eshte mundur turpshem ne shtepi nga Kukesi. Skuadra e Armando Cungut ka bere me te miren e mundshem duke fituar ndaj kampioneve me rezultatit 1-3, aty ku shume skuadra e kane patur te pamundur ne vitet e fundit te dalin me koken lart. Dy supergola te Prognit dhe nje tjeter super i Ylli Hoxhes kane nxjerre nga fundi skuadren e Kukesit qe ka mundur te mposhte Skenderbeun. Kapiteni Shkembi ka mendur ne fund te takimit te shenoje nje gol nderi por qe vlen vetem per statisika. Korcaret kane provuar shume te cajne mbrojtjen e ngjeshur te Kukesit qe ka ditur te menaxhoje avantazhin dhe ta thelloje ate me kalimin e minutave. Super ndeshje ne Korce dhe nje super trepikesh per skuadren e presidentit Gjici qe tani shikon serish me shume uri drejt kreut te tabeles edhe pse ne tre ndeshje kane pesuar dy humbje.


busy
komente