HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Laci – Bylis 1-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Shtator 2013 16:01   pdfShtypEmail

laci-bylis-300x232Laci ka bere detyren duke mundur ne shtepi skuadren e Bylisit. Dy finalistet e kupes ne sezonin e kaluar kane zhvilluar nje ndeshje burrerore te luftuar shume qe eshte percaktuar ne minuten e 71 nga nje gol i vetem. Ka qene Veliaj ai qe ka menduar per ti dhene fitoren skuadres kurbinase qe me kete tre pikesh ka bere nje hap cilesor ne tabelen e klasifikimit. Bylis eshte dorezuar ne transferte duke mos mundur te marre te pakten nje pike aq sa kishte si objektiv skuadra e drejtuar nga Egbo.


busy
komente