HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Flamurtari – Kastrioti 0-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Shtator 2013 16:03   pdfShtypEmail

Kastrioti-Flamurtari-3-0Surpriza e madhe e javes ka qene padiskutim fitorja e Kastriotit ndaj Flamurtarit. Ndeshja e zhvilluar ne stadiumin Roza Haxhiu ne Lushnje per shkak te denimit te stadiumit ne Vlore, eshte fituar nga djemte e trajnerit Ndreu. Ka qene mesfushori Nertil Ferraj ai qe ka vendosur fituesin e ketij dueli qe per vlonjatet llogaritej si i lehte ne leter per tu kaluar. Mungesa e tifozeve te shumte ne kete ndeshje ja ka bere me te thjeshte miqve nga Kruja te ndihen te qete dhe te fitojne nje ndeshje qe ne fund u rrezikua te barazohej por fati nuk ka qene me Flamurtarin. Goli i shenuar nga Ferraj ne minuten e 75 per pak sa nuk u barazua ne shtese. Gjyqtari ka akorduar nje penallti per Flamurtarin por nga pika e bardhe ka gabuar Nijaz Lena qe ka denuar keshtu me humbje skuadren e tij.


busy
komente