HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 25 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Tirana – Skenderbeu 0-2
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Shtator 2013 22:11   pdfShtypEmail

tirana skenderebeuSkenderbeu ka fituar ne Tirane fale dy golave te shenuar ne pjesen e dyte te ndeshjes. Shume tifoze, shume dyluftime, rivalitet dhe ne fund kampionet kane bere te heshtin ne shtepi bardheblute. Ndeshja e luajtur te dielen ne Qemal Stafa, perfundoi me rezultatin 0-2 ne favor te Skenderbeut qe duhet thene se e meritoi fitoren pas nje loje me te mire se Tirana qe me shume mungesa nuk po del dot ne lojen e saj. Skuadra e Joses zhvilloi me teper presion mbi kundershtaret por rastet munguan ne pjesen e pare. Ne dyten, rezultatin e zhbllokoi nje super gol i kroatit Radas qe arriti te dergonte mjeshterisht topin ne porte pas nje goditje standarte nga 30 metra. Tirana u hodh ne sulm per te barazuar por e pati te pamundur ta bente. Dede beri disa ndryshime ne loje por serish skuadra nuk kishte qartesi per te krijuar raste te rrezikshme. Skenderbeu pa Pejic ne fushe per shkak te vendimit te marre nga Josa per ta lene ne stol e kishte gjithashtu te veshtire per te ngacmuar me shume skuadren nga kryeqyteti. Por per ti dhene zgjidhje kesaj ndeshje mendon vete Tirana. Nje mosmarreveshje mes portierit Caka dhe Muces i jep mundesine Ribaj te shenoje golin e qetesise me porten e boshatisur. Tirana bie keshtu ne krize me humbjen e dyte rradhazi ndersa Skenderbeu rigjen qetesine.


busy
komente