HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia/ Kroati Bushic, goleadori i munguar
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Shtator 2013 15:31   pdfShtypEmail

bushiccNe Shkoder kane gjetur sulmuesin e munguar ne vitet e fundit. Kroati Bushic, me dopieten e shenuar ndaj Lacit ka bindur te gjithe tifozet, stafin dhe drejtuesit se ai eshte futbollisti qe i eshte dashur kuqebluve per sulmin. Dy gola ndaj Lacit, nje ne porten e Kukesit dhe nje tjeter ndaj Tiranes. Sulmuesi kroat tani ka nisur ti bejne te gjithe te enderrojne titullin kampion ne Shkoder dhe kane te drejte ta bejne kete me tre fitoret rradhazi qe kane marre se fundmi.


busy
komente