HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Partizani/ Hasan Lika: "Penalltia, ishte merite e Moçkës që e ndaloi"!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Shtator 2013 17:39   pdfShtypEmail

Pas barazimit te arritur ne kryeqytet nga skuadra e Partizanit ndaj ekipit te Flamurtarit, trajneri Hasan Lika u shpreh i kenaqur nga loja qe ekipi i tij zhvilloi, por perseri theksoi se gabimi i bere tek gjuajtja e penalltise duhej te evitohej.

"Gabuam ne fund te ndeshjes dhe me vjen shume keq. Penalltia e humbur na hoqi nje fitore por jane gjera qe ndodhin. Sot lujatem me mire se ndeshjet e tjera. Eshte evidente qe kemi probleme me sulmin sepse krijuam shume raste dhe nuk i shfrytezuam. Krasniqi eshte gjuajtesi i penalltive dhe ka shenuar shume te tilla. Por dua te them qe ndeshjet as fitohen as humben nga nje individ i vetem por nga i gjithe ekipi. Mendoj se ishte edhe aftesi e Moqkes poritja e penalltise. Ne cdo ndeshje lojtaret bejne te pamunduren per te arritur tek goli por kemi veshtiresi ne qender te sulmit qe te thejme mbrojtjet kundershtare. Ne po punojme qe te permiresojme te gjitha aspektet. Mendoj se penalltia ishte e drejte sepse lojtari kundershtar preku topin me dore. Per momentin nuk po mendojme per Tiranen por vetem per Kukesin qe eshte ndeshja e radhes. Partizani sipas te tjereve ka 2 detyra, fitimin e kampjonatit dhe te mundi Tiranen. Por keto jane problemet e medias dhe te tifozave. Si ekip ne duhet te punojme dhe mendojme vetem per ndeshjen e radhes, Kukesin", theksoi Lika ne prononcimin e tij per mediat pas perfundimit te takimit me Flamurtarin.


busy
komente