HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Partizani/ Mentor Mazrekaj: "Ndihem shume mire tek Partizani, por më mungon Prishtina"!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Shtator 2013 18:17   pdfShtypEmail

Pas barazimit me Flamurtarin, futbollisti nga Kosova Mentor Mazrekaj i cili luan per skuadren e Partizanit shpjegoi se skuadra ka nje rritje si dhe shpreson qe se shpejti ekipi ti tregoi vlerat e verteta me rezultate pozitive brenda dhe jashte fushes.

"Luajtem mire edhe pse nuk fituam. Po gjejme veshtiresi brenda dhe po tregojme loje me te mire ne transferte.Jemi nje ekip i mire me shume kualitete dhe mendoj se shpejti do ti tregojme vlerat tone. Penalltia mund te humbet nga çdo kush. Une nuk i gjuaj kurre penalltite", u shpreh Mazrekaj i cili shtoi se futbolli ne Shqiperi eshte me i zhvilluar se ne Kosove dhe kushtet jane me te favorshme.

"Mendoj se kampionati shqiptar eshte me i mire se ai kosovar. Eshte 2-3 hapa perpara. Luhet me fort, ka lojtare shume me cilesore dhe infrastruktura eshte me e mire se ajo ne Kosove. Une ndihem shume mire ne Shqiperi por eshte normale qe me mungon Prishtina egjithse kam luajtur boll atje", perfundoi Mazrekaj


busy
komente