HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 28 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Teuta rimerr kreun, Skenderbeu ben detyren
nga AlbaniaSoccer   E diel, 29 Shtator 2013 21:56   pdfShtypEmail

stadium besa kavajeTeuta ka marre kryesimin e tabeles se klasifikimit pas fitores se rradhes ne Kavaje me Tiranen. Durrsaket kane shenuar nje fitore te merituar ndaj bardhebluve qe nuk po e gjejne ende formen e pritur prej tyre ne kampionat. Ne pjesen e pare skuadra e drejtuar nga Nevil Dede krijoi disa raste te pasta per shenim por portugezi Semedo ne diten e tij te prae ne fushe nuk ja doli ta conte topin ne rrjete. Ate qe nuk e ben Tirana e realiazon Teuta ne pjesen e dyte. Fillimisht Limani e perpas topin ne traverse dhe nje minut pas tij shenon Xhafaj ne minuten e 57’. Me pas bardheblute provojne barazimin por gjejne nje gabim te rradhes ne mbrojtje duke shkaktuar nje 11-metersh. Teuta dyfishon me Mancakun dhe rimerr kreun e tabeles qe u mbajt nga Vllaznia vetem 24 ore. Ne Korce, Skenderbeu kaloi me lehtesi skuadren e Lushnjes. Kampionet bene detyren duke shenuar qe ne fillim me Shkembin qe ekzekutoi sakte nje 11-metersh te diskutueshem dhe me pas gjeten edhe zhbllokimin e Pejic qe humbi shume mundesi te tjera per ta kthyer ne nje goleade ndeshjen.


busy
komente