HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Halili tregon premtimin e Bashes per privatizimin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 30 Shtator 2013 22:12   pdfShtypEmail

refik haliliuTe Tirana te gjithe shpresojne qe klubi te privatizohet dhe bashkia te heqe dore. Refik Halili ka treguar nje pjese te marreveshjes qe ai ka me kryetarin e bashkise Lulezim Basha. “Kryetari na ka premtuar qe do te beje nje rivlersim te vleres qe Tirana ka. Nga 60 milione dollare qe vlen aktualisht do te zbresi kjo shifer ne 35 milione. Edhe une si nje ish president dhe si sponsor aktual kam pjese aty. Te presim tani te behet kjo qe kryetari ka premtuar”, ka deklaruar Halili.


busy
komente