HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lushnja/ Bashkia jep dy rrogat e para
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Tetor 2013 21:24   pdfShtypEmail

lushnja1Bashkia e Lushnjes me ne fund ka shperblyer lojtaret pas nje pritje te gjate. Futbollistet lagunar kane marre dy rrogat e para per kete sezon dhe me ne fund eshte rikthyer normaliteti. Tifozet kishin kercenuar me protesta  nese nuk do te paguhej skuadra por bashkia ka gjetur nje zgjidhje urgjente, duke mos dashur ta rrezikoj ekipin. Lushnja eshte rikthyer ne Superiore pas disa vitesh mungese dhe ne qytet ka shume entuziazem.


busy
komente