HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Safet Gjici: Me Partizanin dua Kukesin e Europes
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Tetor 2013 21:29   pdfShtypEmail

safet gjiciNe prag te ndeshjes me Partizanin, presidenti i Kukesit Safet Gjici i ka bere thirrje lojtareve te tij ti therrasin mendjes dhe te japin me te miren. Investimet e tij duhen justifikuar me rezultate dhe ne ndeshjen e rradhes sipas presidentit duhet nje skuader bindese. “Ka ardhur koha qe te marrim nje fitore me loje dhe gola, per te treguar se ne jemi ekip elitar dhe se lenia e pikeve i perket se kaluares. Rikuperimi i tyre duhet te behet qe ne fazen e pare, duke nisur me Partizanin. Dua qe ekipi te derdhe ne fushe gjithe mundin dhe klasin qe kerkon nje ndeshje e veshtire, siç eshte kjo me Partizanin. Kukesi i ka te gjitha mundesite dhe kapacitetet qe te dale me tri piket nga kjo perballje ndaj dua te shoh skuadres qe pashe ne Europe”, eshte shprehur Gjici.


busy
komente