HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu – Laci 2-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 06 Tetor 2013 19:21   pdfShtypEmail

Skenderbeu-Laci logoSkenderbeu ka ndjekur hapin e Teutes duke marre tre piket qe e mbajne ne krye te klasifimit. Dy golat e pjeses se pare nga Renato Arapi dhe Amarildo Dimo jane vene ne rrezik nga goli i kroatit Buljan ne fillimin e pjeses se dyte. Kampionet kane rrezikuar te barazohen sidomos ne 15 minutat e fundit te lojes kur kane ngelur me nje lojtar me pak. Sabien Lilaj ka dale me karton te kuq dhe Josa eshte detyruar te rreshtoje pothuajse te gjithe ekipin ne mbrojtje per te mos u barazuar perballe Lacit. Korcaret kane festuar ne shtepi me fitoren e marre dhe keshtu nuk e kane leshuar kreun e tabeles ku premtojne te qendrojne deri ne fund.


busy
komente