HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Bashkite qe mbajne peng futbollin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Tetor 2013 11:27   pdfShtypEmail

toppppBashkite e disa qyteteve te medha e te vogla jane bere nje nga semundjet e futbollit shqiptar. Ne Tirane, Shkoder, Vlore, Gjirokaser apo dhe qytete te tjera, lojtaret nuk paguhen prej disa muajsh. Situata eshte alarmante dhe futbolli ne vend eshte ne rrezik. Bashkite duhet te marrin persiper faturat e papaguara ose te heqin dore nje here e pergjithmone ne klubet e futbollit te cilat i mbajne peng per interesa personale. Futbollistet presin me padurim zgjidhjen qe premtohet por mungon prej shume muajsh.


busy
komente