HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Teuta – Kastrioti 1-2
nga AlbaniaSoccer   E premte, 01 Nentor 2013 16:28   pdfShtypEmail

Stadiumi Niko DovanaTeuta ka bere nje hap fals ne shtepi duke u mundur nga Kastrioti. Nje ndeshje spektakolare, shume raste te humbura per te dyja ekipet, tre gola te shenuar dhe ne fund kane festuar pak tifoze krutan dhe lojtaret e Kastriotit. Teuta ka humbur terren ne luften per titull nderkohe qe skuadra e Ndreut ka marre tre pike qe e largojne nga fundi i tabeles dhe e dergojne menjehere ne vendin e 6. Te paret ne avantazh kane kaluar djemte e Maganit me ane te Murriqit. Kur dukej se gjithcka do te kalonte qetesisht ne kete ndeshje, ne minuten e fundit te kohes se rregullt Abraham ka barazuar rezultatin ne pjesen e pare. Teuta ka menduar te riktheje avantazhin ne pjesen e dyte dhe ka sulmuar me forca te shumta por sja ka dale te shenoj. Tepshi ka shfrytezuar nje kundersulm te shpejte dhe ja ka dale te shenoj golin e dyte per Kastriotit qe ishte dhe goli I fitores. Pavarsisht perpjekjeve qe beri Teuta deri ne fund rezultati mbeti i pandryshuar.


busy
komente