HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Roland Peqini rinis stervitjen pas operacionit
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Nentor 2013 21:53   pdfShtypEmail

Roland PeqiniMbrojtesi Roland Peqini ka nisur stervitjen pas operacionit ne gju. Mbrojtesi qe shkelqeu tek Kukesi dhe luajti vetem pak minuta me Tiranen ka rifilluar pergatitjet. Dy muaj pas demtimit ne gju, Peqini ka filluar palester dhe terapi per te rimarre veten. Mbrojtesi demtoi ligamentet dhe u detyrua te bente nje nderhyrje kirurgjikale e cila per fatin e tij te mire shkoi si duhet. Peqini deshiron te rikthehet sa me shpejt duke shpresuar te jete i gatshem per skuadren e Tiranes ne muajin janar kur do te rinise kampionati.


busy
komente