HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mirel Josa: Nese nuk fitojme me Besen do te komplikojme objektivat
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Nentor 2013 21:02   pdfShtypEmail

mirel josa press conferenceSkenderbeu luan ne Kavaje nje ndeshje mjaft delikate. Josa i ka pothuajse te gjithe lojtaret gati dhe deshiron shume te riktheje skuadren e tij tek fitorja. “Nuk do te jete aspak e lehte. Besa ka nje skuader mjaft te forte dhe sa here luajne ne shtepi ata jane nje ekip qe nuk thyhen lehte. Ne na duhet te japim shpirtin ne fushe per te marre maksimumin. Nese duam te mos e leme kreun duhet te fitojme ne kete transferte qe te nisim fazen e dyte me ritmin e duhur jo si beme me fillimin e kampionatit. I respektoj kundershtaret dhe i njoh pikat e tyre te forta. Na duhet te mobilizohemi ne maksimum dhe kete ja kam shprehur te gjithe skuadres ne analizat qe kemi bere”, ka deklaruar para ndeshjes me Besen trajneri i Skenderbeut Mirel Josa.


busy
komente