HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Laci thyen Tiranen, Flamurtari kalon Vllaznine
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Nentor 2013 14:54   pdfShtypEmail

Tirana-LaciLaci ka thelluar krizen e Tiranes duke i mposhtur bardheblute me rezultatin minimal 1-0. Skuadra nga kryeqyteti nuk ka lene dot vendin e fundit duke pesuar nje tjeter humbje. Laci ka patur shume mundesi shenimi por portieri i Tiranes nuk ka lejuar me shume se goli i shenuar nga Kastrati. Kurbinasit me keto tre pike kane marre vendin e trete ne tabele me 19 pike duke parakaluar Kukesin. Tirana eshte zhytur edhe me shume dhe pas javes se 12 mbetet e fundit me 10 pike e rrezikuara kryesore per te rene nga kategoria. Flamurtari me shume veshtiresi ka kaluar Vllaznine duke marre fitoren e katert rradhazi ne kampionat per te lene zonen e ftohte te klasifikimit. Ne nje terren te renduar nga reshjet e shiut, futbolli ne fushe ka qene mjaft i veshtire por pavarsisht kesaj, ne fund vlonjatet kane festuar tre piket e cmuara. Te paret ne avantazh kane kaluar vendasit me nje 11-metersh qe eshte shenuar nga Hair Zeqiri ne minuten e 15’. Pas tij ka barazuar Hajdari ne minuten e pare shtese te pjeses se pare duke rikthyer barazpeshen. Ne pjesen e dyte kuqeblute kane patur disa raste te pastra me Seminen dhe Bushic por lojtaret e Vllaznise kane shperdoruar. Ate qe se kane bere shkodranet e kane realizuar lojtaret e Flamurtarit qe kane shenuar me Abilaliajn ne minuten e 72’ dhe 79’ me ane te Zeqirit per te siguruar fitoren.


busy
komente