HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Vllaznia akuza gjyqtarit per nje 11-metersh fantazme
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Nentor 2013 15:43   pdfShtypEmail

enea jorgjiNje penallti ne minuten e 14 ka acaruar lojtaret e Vllaznise. Gjyqtari ka akorduar nje 11metersh teper te dyshimte. Akuzat e kuqebluve kane qene te menjehershme per faullin qe gjyqtari ka pare. Sulmuesi i Flamurtarit ka qene gati dy metra jashte zones por kryesori e ka pare ate si faull brenda zones. Akuzat e Vllaznise per kete 11 metersh “fantazem” kane qene mjaft te medha. Kuqeblute pritet te denoncojne ne FSHF gjyqtarin kryesor Enea Jorgji dhe ndihmesit e tij qe kane bere edhe shume gabime te tjera.


busy
komente