HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Prill 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Edi Martini trajneri i ri i Vllaznise
nga AlbaniaSoccer   E martë, 29 Dhjetor 2009 01:23   pdfShtypEmail
vllaznia_logoEdi Martini eshte emeruar trajneri i ri i skuadres se Vllaznise. Pas shume emrave te permendur si pasardhes te mundshem per te zevendesuar trajnerin e larguar Roland Luci, Presidenti Fushaj ka vendosur te zgjedhi ish futbollistin e Vllaznise Edi Martini si trajnerin e ri te skuadres dhe Ramazan Rragamin si Keshilltar teknik. "Kemi vendosur si kryesi qe te emerojme Edi Martinin si trajner dhe Ramazan Rragamin si Keshilltar teknik", u shpreh Fushaj perpara Mediave duke shtuar se trajneri do te bej perzgjedhjen e stafit me zevendesit e tij si dhe me lojtaret qe ai preferon te largohen dhe afrohen prane skuadres. Nga ana tjeter Martini u shpreh i gezuar per afrimin e tij ne postin e trajnerit te ri te Vllaznise. "Padyshim qe eshte nder. Dihet qe gjerat nuk jane aty ku duhet, por une dme stafin qe do te emeroj do te bejme te pamunduren qe gjerat ti permiresojme. Do te fillojme punen me 4 janar", theksoi martini perpara Mediave

Kel Naraçi

busy
komente