HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sorrentino: Teuta ne nje krize te thelle rezultatesh
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Dhjetor 2013 22:32   pdfShtypEmail

sorentinoItaliani Sorrentino ka ardhur te Teuta per te zene vendin e Maganit por akoma nuk ka marre fitoren e pare. Trajneri I durrsakeve ka folur per krizen e thelle te rezultateve duke premtuar kthesen shume shpejt, qe ne ndeshjen me skuadren e Kukesit kete jave. ”Eshte e vertete qe skuadra ishte ne vendin e dyte, por ishte e semure. Fatkeqesisht nuk jemi sheruar dhe normalisht qe pritej te kishte veshtiresi nga une, stafi dhe lojtaret edhe pse jemi impenjuar shume. Mund te them qe kemi patur edhe fatin kundra pasi kemi pesuar gola amatoresk per fajin tone dhe jo nga aksione te rrezikshme te kundershtarit. Ka shume pune dhe ne jemi ketu me shpresen per te bere me mire”, ka deklaruar Sorrentino.

 busy
komente