HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu mund Tiranen, Teuta permbys Kukesin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Dhjetor 2013 21:30   pdfShtypEmail

top-kembeSkenderbeu ka mundur me nje rezultat minimal Tiranen. Nje gol i Sabien Lilaj ne pjesen e dyte ka mjaftuar per skuadren e Joses te marre tre pike dhe per te thelluar krizen e skuadras nga Tirana qe mbetet ne vendin e fundin. Ndeshja ka qene e balancuar me SKenderbeun me superior ne kontrollin e topit dhe me rastet e krijuara por serish vetem nje gol eshte shenuar pasi Pejic ka shperdoruar disa mundesi te pastra. Incidentet mes tifozeve kane marre vemendjen e takimit duke lene menjane rezultatin e ndeshjes.

Ne Durres, Teuta ka bere permbysjen e madhe duke zhvleresuar nje super gol te shenuar nga Gerhard Progni. Festa e me teper se nje mije tifozeve kuksiane ne “Niko Dovana” eshte prishur nga golat e shenuar nga Dostin dhe me pas me Niken. Ne minuten e 76’ Ahmataj humbi nje 11metersh kur ndeshja ishte e mberthyer ne barazim. Ne minuten e 85’, Teuta shenon me Niken per te permbysur rezultatin dhe per te marre fitoren e pare me Sorrentinon ne krye te skuadres.

Ne Ballsh, me stadiumin e mbyllur pa tifoze ka mjaftuar nje gol i Izucukut per ti dhene vendasve fitoren minimale perballe Lacit qe vlen shume per tre piket e marra.


busy
komente