HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kastrioti – Flamurtari 0-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 14:59   pdfShtypEmail

Kastrioti-Flamurtari-3-0Kastrioti dhe Flamurtari kane marre nga nje pike ne ndeshjen e luajtur ne qytetin e Krujes. Kjo sfide qe vlente per luften per mbijetese eshte mberthyer ne rezultatin 0-0 me portat e paprekura. Kastrioti ka qene me kembengules dhe i ka shkuar me prane golit por si Abazaj ne pjesen e pare po ashtu edhe Malindi ne te dyten nuk kane ditur te realizojne. Flamurtari ka patur mundesite e veta dhe ka pretenduar per tre 11-metersha por gjyqtari Meta nuk i ka pare si te tilla. Vlonjatet kane ruajtur porten e paprekur edhe pse i ka munguar Mocka dhe deri ne fund ja kane dale te marrin 1 pike ne Kruje. Kastrioti ka deshtuar te fitoj ne shtepi dhe ka nderlikuar pozitat ne tabelen e klasifikimit, ndersa Flamurtari nis te ndihet me komod.


busy
komente