HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia/ Klubi kunder FSHF-se, gati te braktise ndeshjen me Lacin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Dhjetor 2013 23:27   pdfShtypEmail

vllaznia laciVllaznia ka vene si kusht qe ne ndeshjen me Lacin te mos albitroje Kridens Meta. Nese ndodh keshtu, kuqeblute nuk do te zbresin ne fushe dhe do te braktisin ndeshjen. “Ne kemi kerkuar gjyqtare cilesore per kete ndeshje por duke qene se disa prej tyre, kane gjykuar kete jave me shume mundesi hamendesojme se ne Laç do te arbitroje Kridens Meta. Historia jone me kete gjyqtar nuk eshte e kendshme dhe pas ndeshjes se fazes se pare me Bylisin ne Shkoder e kemi shpallur “non grata” dhe i kemi kerkuar FSHF-se qe ai te mos na gjykoje me asnjehere sa te jete arbiter, nisur nga veprime te herepashershme dhe jo vetem kete sezon ndaj Vllaznise”, eshte shkruar ne deklaraten e klubit Vllaznia pak ore para ndeshjes me Lacin. I takon FSHF-se te marre nje vendim per kete kerkese zyrtare dhe serioze qe kane bere kuqeblute.


busy
komente