HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skuadrat shqiptare zgjedhin Turqine
nga AlbaniaSoccer   E martë, 24 Dhjetor 2013 17:45   pdfShtypEmail

top-kembeSkuadra shqiptare pergatitet te emigrojne ne janar nga Shqiperia. Me perjashtim te Skenderbeut, skuadres me te pasur ne vend, te tjerat do te transferohen ne Turqi. Partizani, Kukesi dhe Teuta kane menduar te shkojne ne Antalia per te zhvilluar aty ndeshje pergatitore dhe per tu stervitur. Ekipet shqiptare e kane kthyer ne tradite te transferohen ne Turqi ku gjejne kushte me te mira dhe ndihen komod, ne krahasim me motin e ftohte ne Shqiperi gjate muajit janar. Kampionati do te rifilloje ne shkurt dhe per nje muaj ekipet do te kene mundesi te pergatiten si duhet.


busy
komente