HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 19 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Elbasani/ Ceremoni madheshtore per 100 vjetorin e klubit
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 25 Dhjetor 2013 22:53   pdfShtypEmail

stadiumi ruzhdi bizhutaElbasani do te festoje te enjte 100-vjetorin e themelimit. Per kete event do te mbahet dhe nje ceremoni e veçante ne stadiumin “Ruzhdi Bizhuta”, ku ekipi aktual i Elbasanit, do te luaje me ekipin kampion te sezonit 2005-06. Ceremonia pritet te nise ne oren 14:00, dhe pjesemarres do te jene te gjithe lojtarit e Elbasanit kampion, duke perfshire ketu Endri Vrapin, Gentian Stojkun, Nevil Deden, Safet Osjan, Abraham Aleçenun, Albert Kaçin dhe shume lojtare te tjere qe kane dhene per kete ekip e qe mbahen mend gjate nga tifozet verdheblu. Pritet qe dhe atmosfera ne stadium te jete mjaft e nxehte pavarsisht temperaturave te ulta ne keto dite dimri.


busy
komente