HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Tirana firmos me Gilberto Fortunaton
nga AlbaniaSoccer   E premte, 17 Janar 2014 22:45   pdfShtypEmail

Gilberto FortunatoTirana ka marre nje tjeter lojtar per merkaton e janarit. Sponsoret kane bindur brazilianin Gilberto Fortunato qe te firmosi per bardheblute. Te premten ai eshte bashkuar me skuadren pasi me pare kishte hedhur firmen ne kontrate. Sulmuesi brazilian eshte nje perforcim i rendesishem per skuadren bardheblu qe ka bere edhe disa afrime te tjera gjate janarit. Vec Gilbertos tani Tirana do te marri edhe Gilman Liken por aty ka rivalitet te madh me Partizanin.


busy
komente