HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ernest Gjoka:Na vjen keq per kete humbje
nga Albaniassocer   E shtunë, 08 Shkurt 2014 17:09   pdfShtypEmail

ernest gjokaNormalisht qe na vjen keq si per piket ashtu edhe per figuren e keqe qe bem para tifozave tane.Mendoj qe ndeshje te tilla ndodhin dhe duhen harruar shpejt.Ne duhet te rikthehemi tek puna dhe ta marrim veten shpejt.Mendoj se ndeshja ishte me shume pamje te ndryshme,ne e filluam mire por pastaj ndodhi nje gabim qe mund te ndosdhe sepse njerez jemi dhe ne hyme ne nervozizem dhe pjesa e pare u mbyll ne barazim.E filluam te dyten me deshiren per te fituar dhe po e kerkonim golin.Ndoshta nuk ishte menyra e duhur or po e kerkonim sepse e mbyllem Besen ne mesfushen e tyre dhe ne ato meomente erdhi goli i Sefes qe ishte nje gol i bukur dhe na hoqi ekuilibrin dhe nga ai moment gjithqka ndodh.Moqka gaboi por na ka dhene edhe fitore.Gabimet jane njerezore dhe ai eshte pjese e jona.Ishte thjeshte nje aksident.Kto çuna kane shume karakter dhe do te rikthehn shpejt ne nivelin e tyre.Un kam shume besim tek Abilaliaj dhe sot ishte i pa fat sepse vetem goli i mungoj.Ai ndoshta ne pamje te pare duket i vetmuar ne sulm por eshte i mbeshtetur nga shoket e ekipit.Nese ne do ti shfrytezonim rastet qe patem ndeshja do te shkonte ndryshe mendoj un.Gilman Lika eshte pike orientimit per ne.Nuk eshte ne maksimumin e tije dhe sot beri shume volum.Deri diku sot beri mire.Humbja na i sfumon te gjitha gjerat e mira qe kemi bere deri tani.


busy
komente