HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia kalon ne dore te bashkise
nga Albaniassocer   E martë, 21 Tetor 2014 22:01   pdfShtypEmail

vllaznit ultras fotoKeshilli bashkiak i Shkodres ka shfuqizuar kompanine zvicerrane GEA Sport.Ky vendim erdhi si pasoje e mospermbushjes te detyrimeve qe kompania kishte me Klubin Vllaznia.Si rrjedhoje e largimit te presidentit Nava ka ardhe edhe doreheqja e zv presidentit Isuf Isufi.Perveq prishjes se kontrates me kompanine zvicerrane keshilli bashkiak akordoi nje fond prej 9 milion lekesh te reja per ekipin.


busy
komente