HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vit i ri por Tirane e vjeter
nga Albaniassocer   E shtunë, 24 Janar 2015 16:20   pdfShtypEmail

Tirana-goool

Tirana-Apolonia  2-0 Ndikumana 46,64

Tirane e vjeter per rezultatet por edhe per 11-shin fillestare ku vetem Muzaka ishte lojtar i ardhur ne Janar.

Ekipi bardheblu e ka hapur vitin e ri 2015 me nje tjeter fitore.Kete radhe tiranasit kane mundur 2-0 Apolonine ne fushen e Niko Dovanes.Ishte nje Tirane cinike dhe qe ne fushen e lojes kishte vetem nje lojtar te ri,Gjergji Muzaken.Magani e kuptoj shpejt per fatin e Tiranes qe Ndikumana duhej sezben ne fushe dhe e futi ne minuten 38 ne vend te Hyshmerit.Burundasi e shperblej trajnerin me dygoleshin e fitores.Bardheblute paten edhe raste te tjera per shenim por nuk arriten dot ta thellonin rezultatin.Edhe Apolonia e trajnerit te ri,Artan Mergjyshi,pati disa raste por lojtaret e saje nuk ishin te sakte para Frasherit.


busy
komente