HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Flamurtari fitore me dyshime
nga Albaniassocer   E shtunë, 24 Janar 2015 19:14   pdfShtypEmail

flamurtari feste goliFlamurtari-Teuta 2-1 Abilaliaj4,Cota 25,Shehaj 95

Ne Vlore u zhvillua nje ndeshje e luftuar nga te dyja palet. Ne minuten e katert Rizvani grushton goditjen e Telushit por topi perfundon ne kembet e Abilaiajt i cili e ka te lehte te shenojne golin per vlonjatet. Ne minuten e 25-te Cota i rikthyer tek Teuta nga Elbasani shfrytezon nje dalje jo te mire te Likes dhe barazon rezultatin. Flamurtari insiston me disa gjuajtje qe neutralizohen nga Rizvani i cili para perfundimit te pjeses se pare detyrohet te lejne fushen e lojes i demtuar. Vendin e tij e merr Alfred Osmani. Pjesa e dyte tregon per nje superioritet te lehte te vendasve por qe nuk arrijne te konkretizojne. Ne minutat e fundit vihet re nje fare dorezimi te lojtareve durrsake qe i japin disa raste te pastra per shenim vlonjateve qe nuk arrijne dot te mposhtin Osmanin i cili u duk sikur nuk ishte dakort me ate çfare po benin mbrojtesat e tije. Por kur Brahja i dhuroi nje top Shehajt ne zone Osmani nuk kishte çfare te bente veçse te merrte topin ne fund te rrjetes. Edhe tifozat vlonjate e kuptuan teatrin qe po behej ne fushe dhe ne vend qe te duartrokisnin golin e fishkellyen ekipin e tyre. Kjo ishte nje tjeter faqe e erret e futbollit shqiptar per me teper ne kampionatin qe pretendohet te jete me i bukuri i viteve te fundit.


busy
komente