HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League / Stromsgodset - Partizani 3-1
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Korrik 2015 23:19   pdfShtypEmail

partizaniiiiKF Partizani i ka patur te gjitha mundesite qe te siguronte nje rezultat te favorshem qe ta ndihmonte per ndeshjen e kthimit ne Tirane, por eshte mundur 3-1 nga skuadra Norvegjeze e cila u ndihmua edhe nga vendimet gabuese te gjyqtareve te takimit. Vendasit shenuan qe ne fillim te takimit ndaj Partizanit qe pothuajse gjysmen e titullareve i kishte ne stol ne fillim te takimit. Pas dy golave te shenuar nga norvegjezet, Fazlliu i futur ne loje ne pjesen e dyte e ngushtoi rezultatin duke shenuar golin e vetem per te kuqte. Por nje gabim fatal i gjyqtareve te takimit te cilet akorduan nje gol te parregullut, pasi gjate aksionit sulmues te skuadres vendase, topi i goditur nga lojtari norvegjez nuk e kaloi vijen fatale. Partizani ka akoma shpresa per tu kualifikuar por do te jete shume e veshtire per skuadren e Staroves. Takimi i kthimit luhet diten e enjte


busy
komente