HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Armando SADIKU

Personal data

Picture of Armando SADIKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Armando SADIKU
Birthday (Age):27. Maj 1991 (33)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21GramozivsFlamurtari1001-------
Sunday August 30LacivsGramozi100--------
Sunday September 13GramozivsTirana100--------
Saturday September 19SkenderbeuvsGramozi1001-------
Saturday September 26GramozivsFlamurtari0101-------
Friday October 02GramozivsBesa010--1-----
Saturday October 17ApoloniavsGramozi010--------
Saturday October 24GramozivsKastrioti010--------
Saturday October 31DinamovsGramozi100--------
Saturday November 07GramozivsTeuta1012-------
Saturday November 21VllazniavsGramozi100--------
Saturday November 28ShkumbinivsGramozi1001-1-----
Saturday December 05GramozivsLaci100--------
Wednesday December 16GramozivsSkenderbeu100--------
Saturday December 19FlamurtarivsGramozi100--1-----
Sunday January 24GramozivsApolonia100--------
Saturday January 30KastriotivsGramozi100--------
Friday February 05GramozivsDinamo010--------
Saturday February 20GramozivsVllaznia1001-------
Sunday March 07DinamovsGramozi010--------
Saturday March 20TeutavsGramozi010--------
Saturday March 27GramozivsSkenderbeu010--------
Friday April 02ShkumbinivsGramozi010--------
Sunday April 11GramozivsKastrioti100--------
Saturday April 17LacivsGramozi100--------
Sunday April 25TiranavsGramozi101--------
Friday April 30GramozivsVllaznia1001-11----
Wednesday May 19GramozivsApolonia100--------
Games total19928-41----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi22--1-------
Euro 2016 - France 2016Shqiperi11-11-------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi----1-------
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi33-11-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Elbasani88--513-----
U-21 InternationalsShqiperia U-21422-6-1-----
Kategoria Superiore 2009-10Gramozi1510518-41----
Ndeshje miqesoreShqiperi3-3-5-------
Career Total362610328191----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiSulmues
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiSulmues
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiSulmues
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiSulmues
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11ElbasaniSulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Sulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10GramoziSulmues
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiSulmues