HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 3 - Ndeshjet Kualifikuese - E premte, 12. Tetor 2012 - 20:00 h

ShqiperiIslanda
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 12 Tetor 2012
Match Time :20:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Tony ASUMAA, Matti HEININEN, Marko HANNINEN, Jari JARVINEN
 
Spektatore: 13.000
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Shqiperi
  Substitution min 46 ::Odhise ROSHI <-> Alban MEHASubstitution min 74 ::Hamdi SALIHI <-> Gilman LIKASubstitution min 85 ::Erjon BOGDANI <-> Edgar CANIDemtim min 45 ::Alban MEHAGol min 29 ::Edgar CANIKarton i verdhe min 58 ::Burim KUKELIKarton i verdhe min 61 ::Lorik CANAKarton i verdhe min 73 ::Edgar CANIKarton i verdhe min 93 ::Mergim MAVRAJ


  Substitution min 68 ::Birkir SAEVERSSON <-> Rúrik GISLASON Substitution min 85 ::Jóhann GUDMUNDSSON <-> Birkir BJARNASON Substitution min 92 ::Eggert JONSSON <-> Alfred FINNBOGASONGol min 19 ::Birkir BJARNASONGol min 81 ::Gylfi SIGURDSSONKarton i verdhe min 51 ::Kári ÁRNASONKarton i verdhe min 56 ::Aron GUNNARSSONKarton i verdhe min 61 ::Alfred FINNBOGASONKarton i verdhe min 76 ::Grétar STEINSSONKarton i verdhe min 82 ::Ragnar SIGURDSSONGol min 19 ::Birkir BJARNASONGol min 81 ::Gylfi SIGURDSSONKarton i verdhe min 51 ::Kári ÁRNASONKarton i verdhe min 56 ::Aron GUNNARSSONKarton i verdhe min 61 ::Alfred FINNBOGASONKarton i verdhe min 76 ::Grétar STEINSSONKarton i verdhe min 82 ::Ragnar SIGURDSSONGol min 19 ::Birkir BJARNASONGol min 81 ::Gylfi SIGURDSSONKarton i verdhe min 51 ::Kári ÁRNASONKarton i verdhe min 56 ::Aron GUNNARSSONKarton i verdhe min 61 ::Alfred FINNBOGASONKarton i verdhe min 76 ::Grétar STEINSSONKarton i verdhe min 82 ::Ragnar SIGURDSSON
  Islanda
   Eventet
  Demtim
  • 45' : Alban MEHA ( 0 | Largohet nga loja pas perfundimit te pjeses se pare )
   Gol
   • 29' : Edgar CANI ( 1 )
   • 19' : Birkir BJARNASON ( 1 )
   • 81' : Gylfi SIGURDSSON ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 58' : Burim KUKELI ( 1 )
   • 61' : Lorik CANA ( 1 )
   • 73' : Edgar CANI ( 1 )
   • 93' : Mergim MAVRAJ ( 1 )
   • 51' : Kári ÁRNASON ( 1 )
   • 56' : Aron GUNNARSSON ( 1 )
   • 61' : Alfred FINNBOGASON ( 1 )
   • 76' : Grétar STEINSSON ( 1 )
   • 82' : Ragnar SIGURDSSON ( 1 )