HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova


Player Information - Armend DALLKU

Personal data

Picture of Armend DALLKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Armend DALLKU
Birthday (Age):16. Qershor 1983 (41)
Height:180 cm
Weight:82 kg
Jersey Number:4
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Friday September 07ShqiperivsQipro100--------
Tuesday September 11ZvicervsShqiperi100--1-----
Friday October 12ShqiperivsIslanda100--------
Tuesday October 16ShqiperivsSlloveni010--------
Friday March 22NorvegjivsShqiperi100--------
Friday June 07ShqiperivsNorvegji100--1-----
Tuesday September 10IslandavsShqiperi100--1-----
Games total610--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi431---3-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi44----31----
Ndeshje miqesoreShqiperi22----------
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi11----2-----
Career Total11101---81----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMbrojtes
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMbrojtes
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMbrojtes
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiMbrojtes