HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova


Giovanni De Biasi


Personal data

JL_PERSON_PICTURE Giovanni De Biasi
Nationality:Italy, Italian Republic Italy, Italian Republic
Name:Giovanni De Biasi
Birthday (Age): 16. Qershor 1956 (68)
Function / PositionTranjer
Clubmember since:2011-12-11

 Personal statistics

CompetitionTeamJL_STAFF_GAMES_COUNT
Euro 2016 - France 2016Shqiperi1
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi3
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi5
Ndeshje miqesoreShqiperi5
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi3
Career Total17

 Playing career

CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiTranjer
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiTranjer
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiTranjer
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiTranjer
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiTranjer