HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 20 - E shtunë, 06. Shkurt 2010 - 16:00 h

TiranaVllaznia
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 06 Shkurt 2010
Match Time :16:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Lorenc JEMINI
 

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
  Mesfushor
  Sulmues

   Zevendesimet

   Eventet
  Gol
   • 36' : Bekim BALAJ ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 51' : Ditmar BICI ( 1 )
   • 70' : Tefik OSMANI ( 1 )
   • 35' : Liridon LECI ( 1 )
   • 52' : Enkel ALIKAJ ( 1 )
   • 73' : James PHOENIX ( 1 )
   • 84' : Arsen SYKAJ ( 1 )

    Permbledhja
   - Fillon takimi ku te dy kapitenet e skuadrave respektive jane dy portieret Blendi NALLBANI dhe Armir GRIMA - Minuta e 12-te, porta e Grimes kalon nje cast te veshtire. Nje aksion i skuadres se Tiranes dhe topi godet shtyllen.