HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 28 - E shtunë, 17. Prill 2010 - 16:00 h

ShkumbiniTirana
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Prill 2010
Match Time :16:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Peqin
Match referee(s):Elvis PEZA
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
  • 15' : Devi MUKA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 53' : Denald BALLIU ( 1 )
  • 80' : Edin FERIZOVIC ( 1 )
  • 30' : Tefik OSMANI ( 1 )
  • 50' : Bledar DEVOLLI ( 1 )
  • 81' : Entonio PASHAJ ( 1 )
  • 86' : Jetmir SEFA ( 1 )

   Permbledhja
  78' - Bakiu humbet penallti, gjuan dhe pret Nallbani