HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E shtunë, 26. Shtator 2015 - 13:00 h

TerbuniPartizani
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 26 Shtator 2015
Match Time :13:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Ismail Xhemali" - Pukë
Match referee(s):Emigers GANCI, Remzi SADIKU, Rudin PRECA, Fatjon XHEMALAJ
 
Spektatore: 700
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Autogol
   • 56' : Ditmar BICI ( 1 )
   Demtim
   • 61' : Borko MILENKOVIC ( 1 )
   • 35' : Sebino PLAKU ( 1 )
   Gol
    • 27' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
    • 76' : Ditmar BICI ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 32' : Vilson LILA ( 1 )
    • 43' : Borko MILENKOVIC ( 1 )
    • 68' : Roland PEQINI ( 1 )
    • 76' : Egland HAXHO ( 1 )
    • 76' : Artan KARAPICI ( 1 )
    • 78' : Arber MONE ( 1 )
    • 78' : Mentor MAZREKAJ ( 1 )
    • 84' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
    • 93' : Asion DAJA ( 1 )