HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 20 Shtator 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 26 - E premte, 11. Maj 2012 - 18:00 h

BylisDinamo
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 11 Maj 2012
Match Time :18:00 h
Match number :1
 
Playground :Stadiumi "Adush Muça" - Ballsh
Match referee(s):Proletar PUTO, Laver ALLA, Shkelqim GUCE, Devis KORESHI
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues


Tranjer
 Eventet
Gol
  • 48' : Agim METO ( 1 )
  • 54' : Fjodor XHAFA ( 1 )
  • 58' : Solomon IZUCHUKWU ( 1 )
  • 19' : Matko DJARMATI ( 1 )
Karton i kuq
    • 35' : Endri LALA ( 1 )