HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 30 - E shtunë, 26. Prill 2014 - 17:00 h

TiranaVllaznia
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 26 Prill 2014
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Bardhyl PASHAJ, Denis REXHA, Ridiger COKAJ
 
Spektatore: 4.000
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Tirana
Substitution min 64 ::Francis KAHATA <-> Mario MORINASubstitution min 74 ::Ivan DELIC <-> Dorian KERCIKUSubstitution min 93 ::Erlind KORRESHI <-> GILBERTO FortunatoGol min 19 ::Endrit VRAPIGol min 48 ::Mario MORINAKarton i verdhe min 34 ::Renaldo KALARIKarton i verdhe min 35 ::Mario MORINAKarton i verdhe min 75 ::Entonio PASHAJ


Substitution min 61 ::Alsid TAFILI <-> Arsen SYKAJ Substitution min 75 ::Arenc DIBRA <-> Arsen HAJDARI Penallti min 35 ::Tomislav BUSICKarton i verdhe min 52 ::Nikola VUKCEVICKarton i verdhe min 75 ::Florind BARDULLAPenallti min 35 ::Tomislav BUSICKarton i verdhe min 52 ::Nikola VUKCEVICKarton i verdhe min 75 ::Florind BARDULLAPenallti min 35 ::Tomislav BUSICKarton i verdhe min 52 ::Nikola VUKCEVICKarton i verdhe min 75 ::Florind BARDULLA
Vllaznia
 Eventet
Penallti
  • 35' : Tomislav BUSIC ( 1 )
  Gol
  • 19' : Endrit VRAPI ( 1 )
  • 48' : Mario MORINA ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 34' : Renaldo KALARI ( 1 )
   • 35' : Mario MORINA ( 1 )
   • 75' : Entonio PASHAJ ( 1 )
   • 52' : Nikola VUKCEVIC ( 1 )
   • 75' : Florind BARDULLA ( 1 )