HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Fatjon SEFA

Personal data

Picture of Fatjon SEFA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Fatjon SEFA
Birthday (Age):27. Prill 1984 (39)
Jersey Number:29
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 23/08/2014ElbasanivsSkenderbeu1001-------
Saturday, 30/08/2014SkenderbeuvsLaci100--------
Thursday, 11/09/2014PartizanivsSkenderbeu100--------
Friday, 19/09/2014SkenderbeuvsKukësi1001-------
Saturday, 27/09/2014TeutavsSkenderbeu100--------
Saturday, 04/10/2014SkenderbeuvsTirana010--------
Friday, 17/10/2014FlamurtarivsSkenderbeu010--1-----
Saturday, 25/10/2014SkenderbeuvsVllaznia010--------
Sunday, 02/11/2014LacivsSkenderbeu0101-------
Saturday, 08/11/2014SkenderbeuvsPartizani0101-------
Sunday, 30/11/2014KukësivsSkenderbeu010--------
Sunday, 21/12/2014VllazniavsSkenderbeu101--1-----
Sunday, 25/01/2015ElbasanivsSkenderbeu010--------
Saturday, 31/01/2015SkenderbeuvsLaci100--------
Saturday, 14/02/2015ApoloniavsSkenderbeu010--------
Sunday, 15/03/2015SkenderbeuvsVllaznia010--------
Saturday, 21/03/2015SkenderbeuvsElbasani010--------
Monday, 13/04/2015SkenderbeuvsPartizani010--------
Saturday, 18/04/2015SkenderbeuvsApolonia0101-------
Sunday, 26/04/2015KukësivsSkenderbeu010--------
Saturday, 02/05/2015SkenderbeuvsTeuta010--------
Saturday, 16/05/2015SkenderbeuvsFlamurtari010--------
Friday, 22/05/2015VllazniavsSkenderbeu010--------
Games total71615-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja22----------
Kupa e Shqiperise 2017-18Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu1239-5-2-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Skenderbeu------1-----
Kategoria Superiore 2013-14Besa1111-110-2--2--
Kategoria Superiore 2012-13Besa88-15-1-----
Kategoria 1 2012-13Lushnja------------
Kategoria 1 2011-12Lushnja33--2-------
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo752-1-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Besa65123-31----
Superkupa 2010Dinamo1-1---------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo16142212-4-----
Career Total675215638-141-2--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuSulmues
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14BesaSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13BesaSulmues
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaSulmues
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaSulmues
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BesaMesfushor
Superkupa 20102010DinamoSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoSulmues