HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Nentor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11

Player Information - Alban XHARAVINA

Personal data

Picture of Alban XHARAVINA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Alban XHARAVINA
Birthday (Age):10. Shtator 1987 (34)
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 15BESAvsVELLAZNIMI100-------
Saturday November 13DRENICAvsVELLAZNIMI100--1----
Monday November 22VELLAZNIMIvsTREPCA 89100-------
Games total300--1----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13VELLAZNIMI-----------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12VELLAZNIMI-----------
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11VELLAZNIMI11----1----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10VELLAZNIMI-----------
Career Total11----1----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13VELLAZNIMIPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12VELLAZNIMIPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11VELLAZNIMIPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10VELLAZNIMIPLAYERS