HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10

Player Information - Armend ZABERGJA

Personal data

Picture of Armend ZABERGJA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Armend ZABERGJA
Birthday (Age):25. Nentor 1986 (34)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 16BESAvsKOSOVA(V)100--1-----
Sunday August 23KOSOVA(V)vsDRENICA1001-------
Sunday August 30PRISHTINAvsKOSOVA(V)100--------
Wednesday September 02KOSOVA(V)vsHYSI100--------
Sunday September 06GJILANvsKOSOVA(V)100--------
Sunday September 13KOSOVA(V)vsTREPCA100--------
Saturday September 19LIRIAvsKOSOVA(V)100--------
Wednesday September 23VELLAZNIMIvsKOSOVA(V)100--1-----
Sunday September 27KOSOVA(V)vsFERIZAJ100--------
Games total9001-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12KEK-U1-1---------
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11TREPCA 8911----1-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10KOSOVA(V)44--3-2-----
Career Total651-3-3-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12KEK-USulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11TREPCA 89Sulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10KOSOVA(V)PLAYERS