HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Luko BISKUP

Personal data

Picture of Luko BISKUP
Nationality:Croatia, Republic of Croatia, Republic of
Name:Luko BISKUP
Birthday (Age):14. Qershor 1981 (43)
Height:181 cm
Weight:76 kg
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 01KukësivsVllaznia010--------
Saturday September 15ApoloniavsKukësi100--------
Sunday September 23KukësivsBylis100--------
Saturday November 17FlamurtarivsKukësi100--1-----
Saturday December 01SkenderbeuvsKukësi100--------
Saturday February 16VllazniavsKukësi101--------
Sunday April 07TeutavsKukësi100--------
Saturday April 13KukësivsTirana101--------
Sunday April 21BesavsKukësi010--------
Saturday April 27KukësivsFlamurtari010--------
Saturday May 11KukësivsSkenderbeu010--------
Games total742--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi52311-1-----
Kategoria Superiore 2011-12Skenderbeu8442--3-----
Superkupa 2011Skenderbeu1-1---------
Kategoria Superiore 2010-11Skenderbeu321---2-----
Career Total178931-6-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12SkenderbeuMesfushor
Superkupa 20112011SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11SkenderbeuMesfushor