HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kosova
Ne fokus/ FIFA siguron FFK-në, vendimi për Kosovën sot ose nesër
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 27 Shtator 2012 16:54    pdfShtypEmail
fifa_logo-newÇështja e futbollit të Kosovës nuk është vënë si pikë e veçantë e rendit të ditës për mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, që për dy ditë, të enjten e të premten, do të...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Trepça’89 merr pozitën e liderit
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 22 Shtator 2012 18:30    pdfShtypEmail
trepca_prishtina_0_0Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka arritur t’i gëzohet fitores në kryeqytet në duel me skuadrën kampione në fuqi...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Trepça-Hajvalia, barazim pa gola
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 22 Shtator 2012 05:56    pdfShtypEmail
trepca_prishtina_0_0Ndeshja e parë e javës së VI në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë, që është zhvilluar sot në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë është mbyllur pa...
Lexo ma...
 
Enis Alushi enderron te luaj me Kosoven
nga AlbaniaSoccer    E premte, 21 Shtator 2012 12:57    pdfShtypEmail
enis_alushiEnis Alushi qe para disa javesh eshte fejuar me futbollisten Fatmire Bajramaj, per revisten sportive gjermane Sport Bild, ka pohuar qe pos ngjitjes ne Bundesliga me 1 FC Kaiserslautern, ai ka edhe...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL