HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 27 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kategoria e pare
Kupa e Shqiperise/ Skenderbeu permbyt Shkumbinin duke fituar 4-1
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 08 Dhjetor 2012 22:10    pdfShtypEmail
skenderbeu_goolSkënderbeu nuk ka pasur asnjë mëshirë dhe ka dërrmuar Shkumbinin në ndeshjen e parë të Grupit A në Kupën e Shqipërisë. Fitorja 4-1 e kampionëve është arritur, madje, brenda në...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Arrestohet futbollisti i Memaliajt, Donald Harizi rrahu arbitrin anësor
nga AlbaniaSoccer    E martë, 23 Tetor 2012 13:34    pdfShtypEmail
dhunohet_anesoriDonald Harizi, 22 vjeç, futbollist i ekipit të Memaliajt, është vënë në pranga nga punonjësit e policisë së Kuçovës pasi akuzohet të ketë ushtruar dhunë fizike ndaj albitrit anësor...
Lexo ma...
 
Kategoria Pare/ Plori kthehet tek Burreli
nga Albaniassocer    E diel, 14 Tetor 2012 21:20    pdfShtypEmail
kate-pareEkipi i Burrelit jo vetem qe eshte ne fund te tabeles, por sot kunder Ades doli ne fushe edhe pa trajnerin Hasani i cili ka dhene doreheqjen. Per te shpetuar ekipin drejtuesit burrelas kane menduar...
Lexo ma...
 
Kategoria e Pare/ Zhupa dhe Malko kokat e prera te javes se XII
nga AlbaniaSoccer    E diel, 14 Tetor 2012 20:46    pdfShtypEmail
kamza_lushnja_thumbKamza mundet ne Pogradec dhe presidenti Naim Qarri ka shkarkuar trajnerin Saimir Malko. Te njetin fat ka pasur dhe trajneri i Dinamos, Zhupa pas humbjes ne “Selmas Stermasi”, nga...
Lexo ma...
 
Kategoria e pare/ Lushnja e vetme ne krye, Partizani barazon ne trasferte
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 13 Tetor 2012 18:44    pdfShtypEmail
kate-pareJava e XII e Kategorise se Pare nuk ka dhuruar ndonje rezultat surprize. Lushnja ka fituar minimalishte ne “Selmas Stermasi”, ndaj Dinamos duke vazhduar e qete rrugen drejt rikthimit ne...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL