HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kategoria e pare
Kategoria e Pare/ Elbasani : Kamza nuk ta kishim “BORXH”, faleminderit Ishka per grushtat
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 12 Shtator 2012 07:36    pdfShtypEmail
elbasani_logoDrejtuesit verdheblu kane qene shume te revoltuar ne perfundim te ndeshjes Kamza-Elbasani te perfunduar 3-2 per kamzallinjt. Ata kane pasur inatin me treshen e arbitrave E. Dyrmishaj, D. Rexha, E...
Lexo ma...
 
Kategoria e Pare/ Kamza-Elbasani 3-2
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 10 Shtator 2012 20:59    pdfShtypEmail
kamza_lushnja_thumbKamza ka fituar ne perballjen me Elbasanin me rezultain 3-2. Pjesa e pare ka perfunduar me fitoren e miqve 2-0 me gola te realizuar nga lojtari Olatunji ne minutat 32’ dhe 45’. Verdheblutre...
Lexo ma...
 
Kategoria e Pare/ Lushnja kryeson e vetme
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 08 Shtator 2012 19:25    pdfShtypEmail
lushnjePartizani mundet nga Butrinti me rezultatin 3-0. Te kuqte nuk kane mundur te mbajne ritmin e Lushnjes e cila ka fituar minimalisht ndaj Ades 1-0. Piken e pare ka marre dhe Dinamoja e cila ka...
Lexo ma...
 
Partizani/ Xhani shet aksionet, Sallaku pronari i ri
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 27 Gusht 2012 22:15    pdfShtypEmail
albert_xhaniAlbert Xhani ka shitur aksionet e tij te klubi Partizani, duke i hapur kështu rrugën një epoke të re në klubin legjendar të Shqipërisë. Lajmi është konfirmuar nga vetë Xhani të hënën...
Lexo ma...
 
Partizani/ Nikolin Çoçlli : Objektiv, kthimi në elitën e futbollit
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 23 Gusht 2012 09:12    pdfShtypEmail
partizani_Stervitje_Partizani, ai i kontratave dhe pronarëve vazhdon të endet në burrokarcitë e firmave, ndërsa Partizani tjetër, ai futbollit vijon përgatitjetet në prag të sezonit të ri të Kategorisë së...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL